Budowa domu to wyzwanie nie tylko techniczne i finansowe, ale także logistyczne. Trzeba tak wszystko zaplanować, aby poszczególne etapy budowy przebiegały po sobie gładko. Dzięki temu unikniemy ryzyka opóźnień i nie narazimy się na straty. Jednym z ważnych punktów w procesie budowy jest wstawienie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Kiedy najlepiej to zrobić i jak się do tego przygotować?

Kiedy wstawiać drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne w domu powinno się wstawić dopiero w momencie, gdy wszystkie pozostałe elementy konstrukcyjne są już na swoim miejscu, ale jeszcze przed etapem wykończenia mieszkania. Wylewki i tynki powinny już przeschnąć, jednak zanim zaczniesz prace wykończeniowe, musisz zadbać o to, aby wewnątrz budynku panowały odpowiednie warunki atmosferyczne. To jest właśnie moment, w którym powinny się pojawić drzwi zewnętrzne i okna.

Oczywiście kwestią ich wyboru należy zająć się już wcześniej. Niekiedy na realizację zamówienia trzeba poczekać, a nie ma sensu opóźniać prac z tego powodu. Oczywiście oferta drzwi w Krakowie jest bardzo szeroka, ale także i zapotrzebowanie na te elementy wyposażenia jest duże, w związku z tym warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Sam montaż nie zajmuje dużo czasu, jednak później należy poświęcić trochę uwagi, aby zabezpieczyć nowe drzwi i okna przed zniszczeniami, które mogą powstać podczas dalszych prac w budynku.

Kiedy wstawiać drzwi wewnętrzne?

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne w domu, można się z nimi wstrzymać dużo dłużej. Właściwie im później je wstawimy, tym lepiej, ponieważ w ten sposób uchronimy się przed ryzykiem, że zostaną uszkodzone podczas prac wykończeniowych w budynku. Właściwie to mogą nawet przeszkadzać, gdy będziemy chcieli wstawić do pomieszczeń większe meble czy elementy wyposażenia. Można je potraktować jako wisienkę na torcie – gdy wszystko w domu będzie już niemal gotowe, drzwi będą już ostatnim puzzlem układanki. Potem tylko aranżacja wnętrza – i można się wprowadzać!